Festivalul ediția a 9-a „ Un popas la noi cu cântec, dans și voie bună”
Pe data de 12.08.18 în satul Cubolta raionul Sîngerei s-a petrecut Festivalul ediția a 9-a „ Un popas la noi cu cântec, dans și voie bună” în memoria fraților Vladimir și Valeriu Țurcanu Eugen Ciubuc și Nicolae Bîrsanu. La festival au participat ansambluri vocale și de dans popular din raion. Invitați speciali : a fost primarul comunei Aroneanu județul Iași Benoni Moruzi , conducerea raionului Sîngerei și primarii comunelor. Cu un mesaj de felicitare au venit primarul Alexandru Sîrbu, Vice Președintele raionului Mihail Bîrsanu și primarul comunei Aroneanu Benoni Moruzi. În localul Casei de Cultură a fost organizată o expoziție a meșterilor populari.
1281 Vizualizări



























































